Нещодавно опублікована стаття Guardian пропонує інтригуючу інформацію про відео, оприлюднене Україною, з двома полоненими північнокорейськими солдатами. Захоплення і демонстрація цих осіб підкреслює багатонаціональну участь в українській війні і стратегічні важелі України.
Солдати, перші північнокорейці, яких захопила Україна, були, очевидно, збентежені своєю ситуацією, вважаючи, що їх відправили на навчання. Вони показали, що є досвідченими солдатами, які діють невеликими групами з високим бойовим духом, навіть живучи в бліндажах. Їхня присутність в українській війні надає Україні унікальну пропагандистську можливість, вказуючи на міжнародний масштаб участі у війні.
Видання підкреслює, що присутність північнокорейців у війні – це політизоване питання з безліччю наслідків. Україна потенційно може використати захоплених солдатів для переговорів про обмін українських військовополонених, яких утримує Росія, або для отримання більшої підтримки Заходу. Більш важливо, що відео розглядається як публічний сигнал Північній Кореї про потенційні ризики їхньої участі в конфлікті, включаючи можливість отримання військової розвідки ворожими країнами.
Автори зазначають, що захоплені північнокорейці воювали в Курській області на заході Росії, куди українські війська проникли в серпні 2021 року. Щодо загальної кількості задіяних північнокорейських військ, то, за оцінками Пентагону, близько 11 000 північнокорейців перебувають на фронті з кінця минулого року.
Незважаючи на початкову недооцінку і недостатню підготовку щодо ведення сучасної війни, північнокорейські солдати, як повідомляється, адаптувалися і вдосконалилися. Деякі з них навіть продемонстрували свою відданість війні, здійснивши самогубство під час захоплення в полон. Такий досвід воєнного часу, ймовірно, буде використаний у військовій підготовці, коли ці солдати повернуться додому.
Полон солдатів, однак, піднімає юридичні питання, пов’язані з їхніми правами людини відповідно до Женевських конвенцій. Їхнє майбутнє залишається невизначеним, хоча Південна Корея, як правило, приймає будь-яких дезертирів і обіцяє захист, натякаючи, що ці полонені солдати потенційно можуть надати цінні військові розвідувальні дані, якщо вони дезертирують.
Підписуйтесь на Telegram канал Чути, щоб не пропускати важливі статті