Припинення війни Росії проти України: чи є членство в НАТО рішенням для України?

Main4 Politico

У статті Politico аналізується сприйняття стратегії новообраного президента США Дональда Трампа щодо припинення війни Росії проти України та наслідки, які потенційні рішення можуть мати для міжнародної спільноти. Публікація заглиблюється в різні фактори, що впливають на нинішній конфлікт, і розглядає роль НАТО в забезпеченні безпеки України від подальшої російської агресії.

Видання підкреслює, що американські та європейські союзники поділяють провину за те, що не надали належної допомоги Україні у відновленні контролю над її міжнародно визнаними кордонами після поділу 1991 року. У статті стверджується, що будь-яке врегулювання має сприйматися Україною як справедливе і забезпечувати безпеку від майбутніх російських нападів. Це призвело до дискусій щодо потенціалу вступу України до НАТО як стратегії забезпечення тривалого миру.

Автори зазначають, що вони підтримують членство України в НАТО, яке, на їхню думку, може слугувати ефективним стримуючим фактором проти майбутньої російської агресії. Вони представляють план з трьох пунктів для інтеграції України в НАТО – навіть якщо частина її території залишиться під контролем Росії – на основі історичних прикладів з історії Альянсу. План включає офіційне зобов’язання України щодо ненасильства, обмеження застосування гарантій безпеки, передбачених статтею 5, територіями, непідконтрольними Росії, а також внесення змін до статті 6 Північноатлантичного договору, щоб виключити регіони, які перебувають під контролем Росії.

Основний аргумент публікації дискредитує традиційне переконання, що держави, які мають територіальні суперечки, не можуть приєднатися до НАТО. У ній підкреслюється, що минула практика включає випадки вступу нових членів з невирішеними територіальними суперечками; Естонія і Хорватія є яскравими прикладами.

Стаття завершується закликом до східних і західних лідерів проявити політичну волю та інноваційне мислення, необхідні для забезпечення безпеки України, що, на думку авторів, має розпочатися з інтеграції України до НАТО.

Підписуйтесь на Telegram канал Чути, щоб не пропускати важливі статті