Непередбачувана допомога Україні з боку канцлера Німеччини викликала політичний резонанс

Main4 Politico

Як повідомляє Politico, канцлер Німеччини Олаф Шольц викликав гострі політичні дебати, пов’язавши нову допомогу Україні з послабленням жорстких обмежень на витрати Німеччини. У міру того, як російське вторгнення в Україну набирає обертів, все більше німецьких політичних лідерів виступають за надання допомоги у розмірі 3 мільярдів євро до загальнонаціональних виборів у Німеччині 23 лютого. У разі схвалення, це буде найбільший на сьогоднішній день єдиний пакет допомоги від будь-якого союзника.

Канцлер Шольц, однак, має намір підтримати допомогу лише за умови, що вона буде профінансована за рахунок нових запозичень. Ця пропозиція викликає суперечки в німецьких політичних колах. Наполягання на запозиченнях може затягнути схвалення пакету допомоги, розпалюючи подальші розбіжності щодо видатків, що є головним фактором напередодні виборів. Шольц під час свого телевізійного виступу підтвердив свою підтримку запозичень для фінансування допомоги.

Видання підкреслює, що праві партії Німеччини, Християнсько-демократичний союз і фіскально-консервативна Вільна демократична партія, раді допомогти Україні. Однак вони чинять опір будь-якому послабленню “боргового гальма” – конституційного положення, яке обмежує структурний дефіцит бюджету до 0,35% ВВП, за винятком надзвичайних ситуацій. Це створює протистояння щодо того, як фінансувати допомогу. Шольц запропонував парламенту оголосити надзвичайний стан, що дозволить профінансувати допомогу Україні за рахунок додаткових запозичень.

Автори відзначають, що критики Шольца дають відсіч. Старший парламентарій від ХДС Юрген Хардт, а також політики від СвДП і Зелених розкритикували Шольца. Вони звинувачують його у використанні питання допомоги як тактики уникнення допомоги Україні та блокування допомоги напередодні виборів. Ці критики вважають, що збільшення нового боргу та невдачі в Україні завдають більшої шкоди німецьким платникам податків та економіці, відповідно.

Шольц продовжує наголошувати на тому, що Німеччина є другим за величиною джерелом військової допомоги Україні після Сполучених Штатів. Водночас він позиціонує себе як “канцлер миру”, стверджуючи, що він володіє достатніми здібностями, щоб запобігти ескалації війни. Інші члени партії нібито виступають за надання допомоги. Однак Spiegel повідомляє, що Шольц перешкоджає цій пропозиції.

Підписуйтесь на Telegram канал Чути, щоб не пропускати важливі статті