Падіння популярності Зеленського на тлі воєнних викликів для України

Main4 New York Times

New York Times детально аналізує виклики, з якими стикається президент Володимир Зеленський, оскільки його популярність падає на тлі війни України з Росією. Спочатку маючи високий рейтинг підтримки близько 90%, Зеленський зараз долає цілий спектр перешкод, починаючи від внутрішньої опозиції і закінчуючи міжнародними відносинами.

Видання підкреслює, що Зеленський перетворився з фігури, яка об’єднує людей, на лідера, якому кидають виклик політичні чвари і зниження підтримки. Його рейтинг підтримки різко впав до майже 50%, що створює ризики для його лідерства у воєнний час. Автори зазначають, що зараз Зеленський стикається з посиленим тиском з боку внутрішніх політичних фігур, таких як колишній президент Петро Порошенко та колишня прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, які знову беруть участь у політичних стратегіях.

Незважаючи на те, що через воєнний стан вибори не відбудуться найближчим часом, відродження політичної опозиції може вплинути на майбутнє України. Політичні опоненти Зеленського, підбадьорені критичною позицією Дональда Трампа, вивчають нові шляхи, але зберігають розуміння потенційних наслідків своїх дій.

Цікаво, що в статті цитується Антон Грушецький з Київського міжнародного інституту соціології, який попереджає про ризики делегітимізації для позиції Зеленського: “Навряд чи варто додатково пояснювати, які катастрофи можуть статися в разі делегітимізації та колапсу контролю”. Тим часом Олександр Мережко, член партії Зеленського, звинувачує інформаційно-просвітницькі зусилля опозиції в тому, що вони є лише “саморекламою та політичним піаром”.

Однак Зеленський і його помічники продовжують налагоджувати відносини з іншими країнами світу, зокрема намагаються налагодити взаєморозуміння з командою Трампа. Оскільки Україна продовжує свою боротьбу за суверенітет, вміння Зеленського балансувати між внутрішньою та зовнішньою дипломатією залишається критично важливим.

Підписуйтесь на Telegram канал Чути, щоб не пропускати важливі статті