Тема розгортання західних військ в Україні з’явилася на шпальтах Financial Times. Частково це пов’язано з політичними маневрами Дональда Трампа та попередніми заявами Еммануеля Макрона.
Видання підкреслює, що тривають дискусії про потенційне розгортання західних військ в Україні, в першу чергу, для того, щоб виступити стабілізуючою силою проти російської агресії. Автори зазначають, що президент України Володимир Зеленський звернувся до Європи з проханням про підтримку, заявивши, що для цього необхідно щонайменше 200 000 військовослужбовців. Однак, за оцінками, за нинішніх обставин більш реальною може бути чисельність від 40 000 до 50 000 військовослужбовців.
Країни Балтії підтримали цю ідею, тоді як Німеччина і Польща висловили сумніви. Еммануель Макрон спочатку припустив, що європейські війська можуть взяти на себе допоміжні функції, такі як тренування українських сил і захист інфраструктури. Тепер, коли Трамп запропонував мирну угоду, розглядається питання про те, чи можуть європейські війська виступати в ролі миротворчих сил для підтримки українських військових.
Така місія продемонструвала б підтримку України з боку Заходу і була б спрямована на стримування подальшої російської агресії. Як зазначив Зеленський на Всесвітньому економічному форумі, невдачі у рішучих діях Європи можуть призвести до втрати актуальності для континенту. У статті наводяться слова сера Кейра Стармера з Києва, який заявив: “Йдеться не лише про суверенітет України. Якщо Росія досягне успіху у своїй агресії, це вплине на всіх нас на дуже довгий час”.
Камілла Гранд, колишній високопосадовець НАТО, вважає, що такі сили не повинні провокувати негайний конфлікт з Росією. Вкрай важливо знайти баланс, який заспокоїть і Україну, і європейську спільноту в цілому, не загострюючи при цьому ситуацію. Як зазначається у статті, європейські війська сформують “стабілізаційні сили”, а не воюватимуть на фронті.
Зрештою, рішення про введення військ не є остаточним. Воно балансує на дипломатичних шляхах, оскільки потенційні ризики і переваги ретельно зважуються. Європейські лідери повинні орієнтуватися в складному внутрішньому, міжнародному і військовому ландшафті, щоб визначити найбільш життєздатний шлях вперед.
Підписуйтесь на Telegram канал Чути, щоб не пропускати важливі статті