Нещодавно Washington Post повідомила про спірну пропозицію за участю України, її європейських союзників та США. Дискусії, що зосереджуються в Лондоні, розгортаються навколо пропозиції США визнати анексію Криму Росією. Ця пропозиція є частиною ширшої мирної угоди, яка передбачає заморожування нинішньої лінії фронту в обмін на гарантії безпеки і допомогу у відновленні України.
Видання підкреслює, що пропозиція США включає зняття санкцій з Росії, якщо Москва припинить бойові дії. Це викликало занепокоєння в Києві, оскільки союзники України вимагають територіальних поступок. Радник президента Зеленського зазначив, що, хоча деякі ідеї в пропозиції збігаються з поглядами Києва, інші не збігаються. Один західний чиновник назвав посилення тиску на Україну “приголомшливим”.
Автори відзначають, що європейські учасники переговорів виступають за гарантії безпеки і програми реконструкції, які частково фінансуються за рахунок заморожених російських активів. Вони підкреслюють виклик, з яким стикається Україна у відновленні контролю над утримуваними Росією територіями. “Головне питання зараз полягає в тому, що Україна отримає в обмін на відмову від частини своєї території?”, – сказав Муджтаба Рахман, консультант з політичних ризиків.
Ця пропозиція викликала побоювання в Україні щодо потенційного погіршення відносин зі США. Представники адміністрації Трампа висловили розчарування темпами переговорів, припускаючи, що вони можуть відмовитися від мирного процесу, якщо прогрес зупиниться. Держсекретар Марко Рубіо зазначив, що президент Трамп може “піти далі”, якщо переговори залишаться безрезультатними.
Іванна Климпуш-Цинцадзе, український парламентар, розкритикувала цю пропозицію, заявивши: “Це означає, що США насправді не прагнуть справедливого і тривалого миру”. Визнання Криму російським вважається ударом по українському моральному духу, проте військові аналітики визнають, що півострів є твердинею Росії.
Європейські лідери зробили значні кроки у впливі на мирні переговори, використовуючи заморожені російські активи та санкції. “У європейців є реальні карти для гри”, – прокоментував Рахман, підкресливши важливість скоординованих зусиль з боку Європейського Союзу.
Підписуйтесь на Telegram канал Чути, щоб не пропускати важливі статті