Реакція України та Європи на військові пропозиції США

Main4 Reuters

Цього тижня Reuters висвітлило дипломатичні обміни між українськими, європейськими та американськими посадовцями щодо війни в Україні. Стаття проливає світло на різні пропозиції цих сторін, спрямовані на припинення війни. Публікація акцентує увагу на складних переговорах, які відбувалися в Парижі та Лондоні, розкриваючи складність дипломатичних зусиль.

Основні розбіжності між американськими та європейсько-українськими пропозиціями стосуються територіального контролю, санкцій та гарантій безпеки. Автори зазначають, що американський посол Стів Віткофф запропонував визнати контроль Росії над Кримом та іншими окупованими територіями. На противагу цьому, європейський та український документи відкладають територіальні дискусії до припинення вогню.

Гарантії безпеки також суттєво відрізняються. У документі Віткова згадується про “надійні гарантії безпеки” без членства України в НАТО. Натомість, конкуруюча пропозиція не передбачає жодних обмежень для українських збройних сил і пропонує “угоду на кшталт статті 5” для захисту України. Такий підхід передбачав би підтримку з боку Європи і США, що потенційно може спровокувати Москву.

Економічні заходи є ще одним пунктом розбіжностей. США пропонують зняти санкції з Росії, в той час як європейсько-український документ пропонує поступове пом’якшення, за умови досягнення стійкого миру. Останній також вимагає фінансової компенсації для України за використання заморожених російських активів.

Президент Володимир Зеленський вважає, що пропозиції з лондонських переговорів зараз перебувають у президента США Дональда Трампа. Цей дипломатичний поштовх є наймасштабнішим з часу російського вторгнення у 2022 році, оскільки Москва контролює майже п’яту частину території України.

Підписуйтесь на Telegram канал Чути, щоб не пропускати важливі статті