Дилема Європи: відродження касетних боєприпасів на тлі російської загрози

Business Insider Main4

Тема касетних боєприпасів і їх потенційного відновлення в Європі обговорюється в нещодавній статті від Business Insider. У статті досліджується військова стратегія Європи у світлі потенційної російської загрози і наголошується на викликах, з якими стикаються європейські війська через сучасну російську протиповітряну оборону.

У публікації наголошується на необхідності для Європи переглянути свою позицію щодо касетних боєприпасів, якщо вона хоче ефективно протистояти російській протиповітряній обороні. Автори зазначають, що сухопутних сил Європи недостатньо для відбиття широкомасштабного російського вторгнення, що робить військово-повітряні сили вирішальними. Однак російські системи протиповітряної оборони становлять значну загрозу для європейських повітряних операцій. “Сучасні російські системи протиповітряної оборони мають набагато більший радіус дії, є більш мобільними, більш стійкими і значно більш смертоносними, ніж ті, з якими стикаються сили НАТО на війні”, – цитує стаття Королівський інститут об’єднаних служб (RUSI).

Автори підкреслюють відсутність у Європи можливостей придушення протиповітряної оборони – прогалину, яку історично заповнювали США. Оскільки США потенційно можуть скоротити свої зобов’язання в НАТО, Європі, можливо, доведеться протистояти російській ППО самостійно. Автори звіту попереджають: “Сухопутні війська не можуть чекати, поки повітряні сили завершать кампанію SEAD/DEAD, перш ніж вони самі візьмуть на себе відповідні зобов’язання”.

У статті висловлюється припущення, що касетні боєприпаси можуть запропонувати рішення, оскільки вони ефективно знищують засоби ППО противника. “Боєголовки касетних боєприпасів постійно виявляються більш ефективними для вогневих місій DEAD [знищення ППО противника], ніж унітарні варіанти”, – стверджує RUSI. Незважаючи на етичні проблеми, деякі європейські країни, такі як Литва, вже переглянули свою позицію щодо цієї зброї.

Автори стверджують, що поки Європа бореться з етичними дилемами, Росія продовжує широко використовувати касетні боєприпаси. “Етично вмотивоване самообмеження з боку сторони, що захищається, не усунуло б необхідності широкомасштабного повоєнного очищення від боєприпасів, що не вибухнули”, – зазначають вони, підкреслюючи складний баланс між військовою необхідністю і гуманітарними зобов’язаннями.

Підписуйтесь на Telegram канал Чути, щоб не пропускати важливі статті