Нещодавно газета Guardian опублікувала інтригуючу статтю про українсько-американську угоду щодо видобутку корисних копалин. Ця угода, підписана в середу, виглядає більш сприятливою для України, ніж очікувалося спочатку. У статті підкреслюється обережний оптимізм Києва щодо цієї угоди.
Видання підкреслює, що хоча багато деталей ще належить узгодити, Україні вдалося домогтися значних поступок. Тимофій Милованов, президент Київської школи економіки, заявив: “Україна вистояла. Незважаючи на величезний тиск, кожна надмірна вимога з іншого боку була відкинута”.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що Україна зберігає повний контроль над своїми ресурсами. Примітно, що угода не вимагає повернення коштів за минулу військову допомогу США, яку раніше висував Трамп. Автори зазначають, що майбутня військова допомога буде розглядатися як інвестиції.
Угода також підтримує потенційну інтеграцію України до ЄС і дозволяє уникнути правової юрисдикції США. “Немає вимоги продавати все США, – пише Милованов. Така гнучкість дозволяє Україні співпрацювати з іншими країнами у майбутніх проектах.
Початкова ідея угоди з видобутку корисних копалин була частиною “плану перемоги” Зеленського. Він мав на меті залучити Трампа до економічного партнерства. Однак початкові проекти були несприятливими, що призвело до їх перегляду. Автори пояснюють, що зараз угода чекає на ратифікацію парламентом України та подальші технічні домовленості.
Стаття завершується позитивними коментарями міністра фінансів США Скотта Бессента, який назвав угоду “історичним економічним партнерством”. Це свідчить про прихильність США до України і посилає сигнал Росії про довгострокову підтримку суверенітету України з боку США.
Підписуйтесь на Telegram канал Чути, щоб не пропускати важливі статті