Як Путін може відповісти на українсько-американський план припинення вогню?

BBC Main4

Нещодавно BBC пролила світло на важливий розвиток подій у війні, що триває в Україні. Державний секретар США запропонував Росії 30-денне припинення вогню, на яке Кремль ще не відповів. Ця пропозиція, яку обговорювали в Москві та Джидді, викликала різну реакцію.

Видання підкреслює обережний підхід Кремля. Прес-секретар Марія Захарова заявила, що позиція Росії буде сформована всередині країни. Дмитро Пєсков, речник Кремля, зазначив, що Москва “знайомиться” з пропозицією, закликавши до терпіння.

Автори відзначають занепокоєння з боку прокремлівських діячів. Сергій Марков, колишній помічник Путіна, попередив, що прийняття пропозиції може бути ризикованим. Він стверджував, що “російська армія наразі має перевагу на лінії фронту”.

Існують побоювання, що Україна може використати перемир’я для переозброєння. Марков запропонував такі умови, як припинення поставок західних озброєнь до Києва. Він підкреслив: “Європа повинна підтримати припинення вогню… не на словах, а на ділі”.

Реакція російських ЗМІ була різною. Деякі побачили в цьому поступливість України перед вимогами США. Однак депутат Віктор Соболєв висловив скептицизм, побоюючись, що Україна може перегрупуватися під час припинення вогню. Він сказав, що це дозволить їм “поповнити свої ряди і поповнитися безпілотниками”.

Зрештою, рішення залишається за Путіним. Прямі переговори між ним і Трампом можуть мати вирішальне значення. Пєсков натякнув на можливу розмову, заявивши: “Ми… не виключаємо необхідності телефонної розмови на найвищому рівні”.

Підписуйтесь на Telegram канал Чути, щоб не пропускати важливі статті