У нещодавній статті Reuters йдеться про внутрішні дебати в Європейському Союзі щодо збільшення військової допомоги Україні. Оскільки війна з Росією триває, глава зовнішньополітичного відомства ЄС Кайя Каллас запропонувала значно збільшити військову підтримку, пропонуючи виділити до 40 мільярдів євро. Ця пропозиція, однак, зустріла неоднозначну реакцію з боку країн-членів ЄС.
У публікації підкреслюється розкол всередині ЄС, причому країни Північної і Східної Європи здебільшого підтримують цю пропозицію. Ці країни, включаючи Естонію, Данію та Литву, вже виділили понад 2% свого ВВП на допомогу Україні. На відміну від них, південноєвропейські країни, такі як Італія та Іспанія, є більш обережними, посилаючись на економічні обмеження та необхідність подальшого обговорення.
Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні підкреслив важливість майбутньої телефонної розмови між Трампом і Путіним: “Ми чекаємо на телефонну розмову між Трампом і Путіним, щоб побачити, чи будуть якісь кроки вперед”. Він також зазначив, що Італії необхідно вирішити питання власних витрат на оборону.
Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес висловив схожу думку, заявивши: “Ми побачимо, як відбуватимуться дебати, але наразі немає жодного рішення щодо цього питання”. Він підтвердив прихильність Іспанії до України, згадавши про 1 мільярд євро, який вже було обіцяно у вигляді військової допомоги.
Автори відзначають небажання Угорщини та Словаччини надавати допомогу, а міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто твердо заявив: “Ми не будемо втягнуті в це, і ми не дозволимо, щоб гроші угорських платників податків використовувалися для фінансування поставок зброї в Україну”.
Загалом, стаття представляє складну картину внутрішньої динаміки ЄС, який намагається підтримати Україну в умовах геополітичної невизначеності.
Підписуйтесь на Telegram канал Чути, щоб не пропускати важливі статті