У нещодавній статті Guardian європейські лідери висловлюють глибокий скептицизм щодо обмеженого припинення вогню в Україні, підкреслюючи стурбованість намірами президента Росії Путіна. Припинення вогню, узгоджене під час телефонної розмови між Дональдом Трампом і Путіним, обіцяло зупинити атаки на енергетичну інфраструктуру України. Однак відмова Путіна дотримуватися повного 30-денного припинення вогню викликає сумніви щодо його відданості миру.
Видання підкреслює критику дій Путіна з боку міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса. Пісторіус назвав зобов’язання Путіна “практично нічим”, стверджуючи, що енергетична інфраструктура України вже добре захищена. Він також розкритикував вимоги Кремля щодо припинення західної підтримки України, назвавши їх “неприйнятними”.
Стаття підкреслює попередження Пісторіуса: “Путін веде тут гру, і я впевнений, що американський президент не зможе довго сидіти і спостерігати за нею”. Цю думку поділяють інші європейські лідери, зокрема канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент Франції Еммануель Макрон, які обіцяють продовжувати військову підтримку України.
Автори відзначають, що президент Фінляндії Александр Стубб наполягає на праві України на самооборону. Він заявив: “Це право не може бути обмежене жодним чином, ні зараз, ні в майбутньому”. Скептицизм поділяє глава зовнішньополітичного відомства ЄС Кайя Каллас, яка применшує значення американсько-російської угоди, стверджуючи, що Росія не демонструє реальної готовності йти на поступки.
Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес описує війну як “війну однієї людини”, вказуючи на відсутність у Путіна справжнього наміру зупинити війну. Незважаючи на певний оптимізм з боку Китаю, який привітав переговори про припинення вогню, європейські лідери залишаються обережними, наголошуючи на необхідності більш суттєвої прихильності до миру.
Підписуйтесь на Telegram канал Чути, щоб не пропускати важливі статті