Дипломатичні зусилля України в Африці стали темою обговорення в Economist. Незважаючи на значні зусилля, Україна не змогла заручитися суттєвою підтримкою африканських країн у війні проти Росії. Видання підкреслює історичні зв’язки та вплив Росії на континенті, що робить завдання України ще більш складним.
У статті висвітлюються спроби України зміцнити зв’язки з Африкою. Візит президента Володимира Зеленського до Південної Африки підкреслив нагальну потребу заручитися підтримкою африканських країн. Однак, незважаючи на відкриття нових посольств і передачу зерна, лише кілька африканських країн підтримали Україну в міжнародних резолюціях.
Автори зазначають, що історичні зв’язки Росії з Африкою, особливо за радянських часів, дають їй перевагу. “Багато африканських урядів, особливо на півдні Африки, мають історичні зв’язки з Росією, – стверджує Самуель Рамані. Цей історичний зв’язок у поєднанні з постійними пропагандистськими зусиллями Росії ускладнює для України можливість впливати на африканські країни.
Спроби України протистояти російському впливу наштовхуються на перешкоди. Видання зазначає, що дипломатичним зусиллям України перешкоджає сильна медіа-присутність Росії в Африці. “Африканська ініціатива”, пов’язане з Кремлем ЗМІ, просуває проросійські наративи”, – підкреслюється в статті. Крім того, “м’яка сила” Росії, посилена Російською православною церквою, ще більше ускладнює зусилля України.
Незважаючи на ці виклики, Україна прагне продемонструвати свої потенційні переваги для Африки. Автори пропонують просувати Україну як постачальника високотехнологічних безпілотників та наголошувати на гуманітарній підтримці. “Зараз ми, мабуть, найбільш просунута країна у світі, коли йдеться про технології безпілотників”, – стверджує Олег Білоколос.
Однак тісний зв’язок України із Заходом створює ще один виклик. Видання зазначає, що багато африканських країн скептично ставляться до Заходу, що впливає на їхню позицію щодо України. “Багато хто в Африці відмовляється стати на бік України проти Росії, тому що Заходу бракує “довіри” в інших сферах”, – пояснює дипломат у Джибуті.
Зрештою, шлях України до здобуття підтримки в Африці залишається складним. У статті робиться висновок, що навіть якщо американська підтримка зменшиться, африканські країни можуть не переглянути свої зв’язки з Росією.
Підписуйтесь на Telegram канал Чути, щоб не пропускати важливі статті