Невдале вторгнення Путіна: неочікувана сила України

Main4 New York Times

Недавня стаття New York Times аналізує наслідки вторгнення Росії в Україну, яке було ініційоване президентом Владіміром Путіним майже три роки тому. Ця військова операція Росії мала на меті повалити демократично обраний уряд України, виставити Захід роз’єднаним і встановити режим, лояльний до Москви. Однак амбітні цілі Путіна були досягнуті з невеликим успіхом.

Незважаючи на більш ніж 1000 днів війни, Путін не зміг досягти своїх цілей. Мало того, що сила і вплив Росії значно зменшилися, Україна залишається стійкою, її демократія недоторкана, а економіка глибоко інтегрована із Заходом. Ця стійкість є свідченням сили українського війська, народу країни і послідовного американського лідерства, яке згуртувало міжнародних союзників, щоб обмежити імперські прагнення Росії.

Видання підкреслює, що Путін помилково припускав, що світ буде сидіти як байдужий глядач під час його вторгнення. Навпаки, Сполучені Штати мобілізували близько 50 країн на підтримку України та відстоювання принципу територіального суверенітету. Загалом Україні було обіцяно 126 мільярдів доларів допомоги у сфері безпеки, причому приблизно половина з них надійшла від країн, що не є членами Альянсу. Крім того, ці широкомасштабні інвестиції в Україну мають взаємовигідні економічні наслідки, стимулюючи вітчизняну оборонну промисловість і створюючи робочі місця.

Автори відзначають, що в результаті Україна змогла протистояти військовому натиску з боку Росії, другої за величиною військової потуги у світі. Компетентна оборона України в умовах підтримки Росії з боку інших світових держав, таких як Китай, Іран та Північна Корея, є значною стратегічною перемогою. Однак ситуація залишається нестабільною, оскільки російські війська відвойовують території, а війна, що триває, завдає руйнівної шкоди українській інфраструктурі.

Щоб допомогти Україні протистояти російському наступу, Сполучені Штати та їхні союзники значно збільшили військову допомогу. Результати виявилися катастрофічними для Росії, яка зазнає в середньому 1500 жертв на день за мінімальні територіальні здобутки. Ціна війни поставила Путіна у скрутне становище: або терпіти великі втрати, ризикуючи викликати громадянські заворушення, або вести щирі переговори з Україною про мир.

Окрім військової підтримки, Україна також отримала значне економічне підкріплення. Після початку російського вторгнення лідери “G 7” заморозили понад 300 мільярдів доларів російських активів. Найбільш міжнародно пов’язані російські банки потрапили під санкції, Європа різко зменшила залежність від російських нафти і газу, а інфляція в Росії злетіла до понад 9%. Ці економічні труднощі в поєднанні з відвертими військовими витратами Путіна підштовхнули Росію до майбутнього, в якому процвітання буде знижуватися.

Отже, ці дипломатичні, військові та економічні заходи надали Україні та новій американській адміністрації значні важелі впливу на Росію. Задля збереження миру в майбутньому, наступна адміністрація США повинна використати ці важелі для стримування подальшої російської агресії та забезпечення подальшого суверенітету України. Вкрай важливо, щоб Сполучені Штати разом зі своїми союзниками продовжували підтримувати Україну і працювати над тим, щоб покласти край путінській війні. Будь-яке передчасне припинення вогню буде рівносильне капітуляції і може заохотити інших автократів у всьому світі, створюючи нові ризики для безпеки Сполучених Штатів і міжнародної спільноти.

Підписуйтесь на Telegram канал Чути, щоб не пропускати важливі статті