У статті, опублікованій Financial Times, Іран і Росія поглиблюють свій союз новою угодою про посилення військової співпраці і обміну розвідданими, що знаменує собою стратегічно важливий зсув в умовах напруженості із Заходом. Згідно з цим “всеосяжним договором про стратегічне партнерство”, підписаним президентом Росії Володимиром Путіним і його іранським колегою Масудом Пезешкяном, країни-союзники співпрацюватимуть проти спільних військових загроз, проводитимуть спільні навчання і тренування, обмінюватимуться розвідувальною інформацією і об’єднаються проти санкцій.
Видання підкреслює, що ці зобов’язання не передбачають взаємної військової допомоги, про яку Росія домовилася з Північною Кореєю. Тим не менш, Путін привітав іранську угоду як “справжній прорив” і підкреслив її соціально-економічні переваги, включаючи продаж російських цивільних ядерних технологій Ірану і угоду про постачання російського газу.
Автори відзначають, що така увага до російсько-іранських відносин відображає зміну зовнішньої політики Росії, особливо на Близькому Сході, після вторгнення в Україну. Крім того, з’являються побоювання, що Росія, можливо, допомагає Ірану в його програмі створення ядерної зброї, що Іран наполегливо заперечує.
Незважаючи на те, що війна з Ізраїлем серйозно впливає на військові ресурси Ірану, прогнозується, що тиск на Іран посилиться з ймовірним поверненням Дональда Трампа на посаду президента США. Експерти припускають, що посилення геополітичної напруженості у відносинах із Заходом лише сприяє зближенню Росії та Ірану. Однак інтереси Москви в регіоні Перської затоки все ще можуть стримувати Росію від повного інвестування в альянс з Іраном.
Підписуйтесь на Telegram канал Чути, щоб не пропускати важливі статті